animacja ze zdjęć

Animacja ze zdjęć – jak ją przygotować?

Przygotowywanie animacji ze zdjęć to prosty sposób, aby zrobić coś na namiastkę filmu. Nie trzeba mieć do tego specjalnych umiejętności, a efekt może być wyjątkowy. Sprawdź, jak zrobić animację ze zdjęć i kiedy oraz w jakim celu można to wykorzystać!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-zrobic-film-ze-zdjec/

Czym jest animacja ze zdjęć?

Animacja ze zdjęć, to nic innego jak rodzaj statycznego filmu. Brzmi sprzecznie? Niekoniecznie. Spójrz – film ma bardzo dynamiczne i aktywne obrazy. Animacja ma charakter stabilny, nieruchomy, to taki pokaz slajdów. Tymi slajdami są zdjęcia, które ułożone w specjalnym schemacie przewijają się w ustalonej przez nas kolejności, gwarantując estetyczny dla oka efekt. 

Animacje można wykorzystywać w wielu sytuacjach. Świetnie sprawdzą się do upamiętnienia ważnych wydarzeń, wyjazdów, sytuacji. Wówczas spełnią rolę wirtualnego albumu. Animacje można wykorzystywać również w celu przygotowania prezentu dla kogoś – kilkanaście lub kilkadziesiąt pamiątkowych zdjęć ułożonych w formie animacji naprawdę robi wrażenie dla oka i jest miłym upominkiem. Animacje są również często wykorzystywane w mediach społecznościowych i na stronach www. Marki osobiste, eksperci i firmy wykorzystują ten format, aby przedstawić atrakcyjnie swoje produkty, opinie klientów i informacje o firmie.

Jak przygotować animację?

W celu przygotowanie takiego filmu ze zdjęć, należy mieć najpierw dobrze przygotowane zdjęcia. To od nich tak naprawdę zależy powodzenie efektu animacji. Sam efekt animacji to tak naprawdę kwestia gustu i upodobań, ale to jakość zdjęć wpływa na to, jak ten efekt będzie ostatecznie się prezentować. Jeśli przygotowujemy animację dla naszych znajomych, jako forma miłego gestu i upominku, to zdjęcia mogą mieć charakter mniej formalny, z kolei – jeśli takie działania przygotowuje firma, aby wzmocnić swój wizerunek, wtedy zdjęcia naprawdę powinny być wysokiej jakości, jasne, wyraźne, bez widocznych pikseli.

Po wybraniu i przygotowaniu zdjęć wystarczy tak naprawdę wrzucić je do specjalnego programu lub aplikacji, która posiada szablony animacji. Wystarczy wybrać tę, która nam się podoba, dobrze prezentuje zdjęcia i pasuje do kontekstu, w jakim chcemy taką animację wykorzystać i gotowe.

Przeczytaj też:  http://olejzycia.pl/dni-plodne-w-cyklu-menstruacyjnym/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *