Background screening, czyli weryfikacja pracownika

W wielu polskich firmach coraz modniejsze staje się dzisiaj background screening. Co to jest? Czy i kiedy ewentualnie warto skorzystać z tej metody? Do kogo zwrócić się o pomoc, jeśli rzeczywiście chcemy ją zastosować?

Weryfikacja pracownika – złoty środek

Background screening to inaczej weryfikacja pracownika. O co tu chodzi? Przypomnijmy sobie wszelkie sytuacje, w których zmuszeni byliśmy zatrudnić nową osobę. Jeśli chodzi o pracownika niższego szczebla – nie mamy z tym większego problemu. Niestety jednak konieczności znalezienia kogoś z zewnątrz na wysokie stanowisko zawsze towarzyszy stres i emocje. Przecież zupełnie nieznanej osobie mamy powierzyć część tajemnic firmy. A co jeśli zatrudniona osoba okaże się nielojalna i zaniesie nasze sekrety do konkurencji? Być może nawet uda nam się ją skazać, lecz niestety wyrządzonych szkód już nikt nie naprawi…

Detektyw na pomoc w biznesie

Dlatego też warto zlecić prywatnemu detektywowi dokładną weryfikację pracownika. Lecz jak znaleźć dobrego detektywa? Dobrym pomysłem jest zajrzenie na stronę internetową https://detektyw.com.pl. Tu bowiem znajdziemy nie tylko wiele różnych przydatnych informacji, lecz także od razu zespół doświadczonych śledczych gotowych podjąć nowe wyzwania.

Informacje o pracowniku

Wracając jednak do weryfikacji naszego przyszłego pracownika. Jakie informacje o nim może zdobyć detektyw? Otóż przede wszystkim będą to wszelkie dane na temat jego wykształcenia – szkół, uczelni, szkoleń certyfikatów, a także udziału w różnych stowarzyszeniach. To jest oczywiście istotne, jednak jeszcze ważniejsze są dane na temat jego poprzednich prac, a w szczególności – czy zdarzały się tam jakieś nieprzyjemne incydenty. Oczywiście śledczy będzie umiał także dokładnie ustalić powiązania majątkowe, osobowe kandydata oraz jego stan majątkowy, stan zadłużenia, przeszłość kryminalną itd.

Jak zatem widać, pomoc profesjonalnego detektywa może być wręcz nieoceniona w przypadku konieczności zatrudnienia osoby z zewnątrz na wysokie i odpowiedzialne stanowisko w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *