zasady płatności internetowych

Bezpieczeństwo płatności internetowych – co nas chroni?

Ostatnio dość często docierają do nas komunikaty z banku, które ostrzegają nas przed oszustami, którzy próbują wyłudzić od nas dane. Prawda jest taka, że internet daje wiele możliwości, jednak czycha w nim również wiele zagrożeń. Obecnie coraz więcej osób korzysta z sieci, w wyniku czego odnotowuje się coraz większą ilość tego typu zdarzeń. Na szczęście nowoczesna technologia daje możliwość wprowadzenia konkretnych systemów zabezpieczeń oraz kontroli.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/co-nas-chroni-w-sieci/

Zawsze sprawdź sprzedawcę!

Zanim dokonamy jakiejkolwiek płatności internetowej, warto najpierw sprawdzić właściciela danego sklepu, w którym chcemy zrobić zakupy. Oczywiście nie jest to konieczne, jeżeli znamy już sprzedawcę, ponieważ wcześniej robiliśmy u niego zakupy. Mowa tutaj o transakcjach pierwszorazowych. Ważne jest żeby kupować wyłącznie w godnych zaufania sklepach internetowych. Pomocne może też się okazać sprawdzenie opinii o sprzedawcy w sieci Jeżeli jednak ich brak, jest to podejrzane. Lepiej znaleźć inny, sprawdzony sklep. Nie warto ryzykować.

Wyloguj się z banku

Bardzo często wiele osób dokonuje zakupów internetowych w pośpiechu, kończy się to tak że zapominają wylogować się z serwisu transakcyjnego banku lub aplikacji mobilnej. Na szczęście w obecnych czasach technologia jest tak rozwinięta, że systemy bankowości internetowej wykonują wiele czynności za nas. W tym przypadku są w stanie automatycznie nas wylogować po zakończonej transakcji. Mimo tego warto wyrobić w sobie nawyk wylogowywania, ponieważ cyberprzestępcy nawet w krótkim czasie, gdy system zdecyduje nas automatycznie wylogować są w stanie zadziałać na naszą szkodę.

Aby być bezpiecznym, najlepiej jest korzystać z płatności online, ponieważ pośrednicy posiadają odpowiednie zabezpieczenia i szyfrowania. A to gwarantuje nam bezpieczeństwo, podczas dokonywania zakupów w internecie.

Chrońmy siebie samych!

Prawda jest taka, że tylko my sami jesteśmy w stanie o siebie zadbać w prawidłowy sposób. Gdy będziemy wystarczająco czujni, systemy zabezpieczające, które znajdują się w sieci, również będą znacznie lepiej działać. Należy pamiętać także o podstawowych zasadach, które uchronią nas przed oszustwem cyberprzestępców.

Zobacz też: https://www.wedrowcy.pl/zabytki-i-atrakcje-w-polsce-ktore-warto-zobaczyc-przez-weekend/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *