Binance

Binance, czyli Mercedes kryptowalut

Giełda Binance (nazwa to zlepek słów Binary i Finance) to od kilku lat niezmiennie jeden ze światowych liderów wśród platform zajmujących się kryptowalutami. Zarazem to sprawdzono i uznana marka, stanowiąca pewnego rodzaju symbol dla każdego, kto zdecyduje się zainwestować w cyfrowe waluty. Założona w połowie 2017 r. spółka posiada obecnie piętnaście milionów użytkowników, a dzienny wolumen zawieranych przez nią transakcji przekracza dwa miliardy dolarów. Niektórzy wskazują nawet, że jest dzisiaj dla rynku giełd kryptowalutowych tym samym, co Microsoft dla oprogramowania komputerowego, czy Mercedes dla rynku motoryzacyjnego.

Ogrom możliwości i multum transakcji

Jak wskazują specjaliści, wielkość giełdy i ogromna rzesza inwestorów gwarantuje nam ogromny wolumen. Jej główną zaletą jest szeroki wybór dostępnych na nich kryptowalut, także tych mniej popularnych. Z jednej strony pozwala to osiągać wysokie zyski, a z drugiej sprawia, że gdy handlujemy na Binance właściwie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć drugą stronę transakcji.

(Wyczerpujące informacje o giełdzie Binance, opinie użytkowników i poradnik znajdziesz pod adresem https://www.kryptoporadnik.pl/gielda-binance/)

Binance. Jak to działa?

Rejestracja na Binance jest całkowicie darmowa, jednak giełda pobiera za każdą transakcję prowizję w wysokości 0,1% wartości. Istnieje jednak możliwość, aby zminimalizować bieżące koszty transakcyjne wykorzystując sprzedawany w ramach ICO token do uiszczania opłat handlowych.

Do pewnego momentu możemy też na niej działać anonimowo, bez weryfikacji, ale utrudnia nam to znacząco wypłatę większych środków. Użytkownicy niezweryfikowani przez system mogą wypłacić w ciągu 24 godzin zaledwie 2 BTC. Natomiast osoby które pomyślnie przejdą proces weryfikacji posiadają limit pięćdziesiąt razy większy (100 BTC).

Coś więcej niż giełda

Obecnie giełda Binance to już nie tylko kolejna platforma do wymiany kryptowalut, ale cały specjalny system zorientowany wokół tematyki cyfrowych walut. Spółka prowadzi szereg inicjatyw wspierających inwestorów, takich jak np.:

  • Binance Info – serwis informacyjny poruszający tematykę związaną ze światowym rynkiem kryptowalut;
  • Binance Academy – jest to platforma edukacyjna, gdzie znajdziemy cykl animowanych prezentacji o tematyce kryptowalut oraz technologii blockchain;
  • Binance Labs – tzw. inkubator dla projektów blockchain;
  • Binance Trust Wallet – portfel na kryptowaluty;
  • Binance Researsch – prezentujący aktualne analizy i raporty dotyczące handlu kryptowalutami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *