kryptowaluty

Czy inwestycja w kryptowaluty jest bezpieczna?

O kryptowalutach jest ostatnio bardzo głośno, przede wszystkim w zakresie inwestowania w nie i tego, ile można na tym zyskać lub stracić. Najgłośniejszymi kryptowalutami w ostatnim czasie są Bitcoin, Doge oraz Ethereum, ale jest ich obecnie o wiele więcej, w tym sporo z ciekawym potencjałem.

Często można usłyszeć pytanie o to, czy taka inwestycja jest bezpieczna, czy też niekoniecznie. Postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na nie poniżej. Zapraszamy!

Inwestycja w kryptowaluty a bezpieczeństwo

W pierwszej kolejności trzeba wskazać, że nie ma czegoś takiego, jak w 100% bezpieczna inwestycja – zawsze można mówić o jakimś ryzyku, nawet wręcz mikroskopijnym. Zwłaszcza, jeśli mowa o inwestycji, na której można dużo zarobić. Lokaty w bankach czy obligacje skarbowe są bardzo pewnymi inwestycjami, ale zarobki z nich są bardzo niewielkie.

Inwestycję w kryptowaluty można porównać do inwestycji w akcje na giełdzie (ponieważ prawdziwe waluty czy kruszce zazwyczaj charakteryzują się wyższą stabilnością). To inwestycja wysokiego ryzyka, która może pozwolić na ogromne zarobki, ale też zakończyć się utratą większości zainwestowanego kapitału.

Warto przy tym wskazać, że mówimy tutaj o ryzyku związanym ze znacznym spadkiem kursu kryptowalut. Jest jeszcze drugie ryzyko, związane z padnięciem ofiarą oszustwa. Ostatnio wielu złodziei próbuje naciągać ofiary właśnie na różnego rodzaju podstępy związane z kryptowalutami, zwłaszcza Bitcoinem. Trzeba więc uważać na to, aby inwestować tylko poprzez sprawdzone, rzetelne portale i narzędzia, bez żadnych podejrzanych pośredników.

Zanim rozpocznie się inwestowanie w kryptowaluty, najlepiej wcześniej bliżej zapoznać się z tym tematem, na przykład szukając potrzebnych informacji na Tech Polska. Dobrze wiedzieć, jakie są najważniejsze kryptowaluty, co wpływa na ich kurs, w jaki sposób można je kupić oraz sprzedać i tym podobne.

Czy warto zainwestować w kryptowaluty?

Ciężko jednoznacznie wskazać czy warto podjąć taką inwestycję, czy też nie. Wszystko zależy od tego, jaką wiedzę posiadamy na temat kryptowalut i jakie ryzyko jesteśmy skłonni zaakceptować. Trzeba też pamiętać, aby inwestować tylko te pieniądze, które jest się gotowym stracić, a nie środki niezbędne do życia.

Jeśli już zdecydujesz się na inwestycję w kryptowaluty, koniecznie zadbaj o to, aby być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami ich dotyczącymi. Możesz je znaleźć chociażby na portalu Tech Polska. Jest to ważne, ponieważ rynek kryptowalut reaguje bardzo dynamicznie na chociażby takie kwestie, jak zakazanie „kopania” krypto w poszczególnych krajach czy tweety Elona Muska, więc warto wiedzieć, co w trawie piszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *