Czytajcie regulaminy przed podjęciem transakcji w internecie

Czytanie regulaminów jest bardzo ważne, ponieważ regulamin to nic innego jak umowa. Zatem umowa to dojście do porozumienia obydwu stron, uzgodnienie pewnych praw oraz obowiązków, których chcąc nie chcąc trzeba dopilnować. Są to podstawowe zasady dotrzymanie umowy.

Umowa może obejmować wykonanie dzieła, usługi czy chęć zakupienia towaru, produktu. Pożyczka lub zobowiązanie wobec drugiej osoby także może być przedmiotem umowy. Regulamin czy umowę może zawrzeć każdy, kto posiada czynność prawną, czyli pełnoletność lub spółki, firmy, urzędy i wszystkie placówki, które są prawne.

Umowę w większości przypadkach spisuje się na papierze i jest ona podpisana, jednak nie tylko taka umowa ma moc prawną, ustna umowa także jest ważna. Każde nie dotrzymanie umowy prowadzi do naruszenia, co oznacza problemy. Bardzo często rozwiązanie ich kończy się w sądzie.

Większość społeczeństwa nie ma pojęcia, że najczęściej zawierane umowy mają miejsce w internecie i to przy robieniu zakupów. Każda strona a na pewno większość ma swój regulamin a zaakceptowanie go to nic innego jak podpisanie umowy, ikonka AKCEPTUJ lub WYRAŹ ZGODĘ NA WARUNKI REGULAMINU w tej chwili staje się naszym podpisem.

Czytanie regulaminu jest wręcz nie zbędne do tego aby nie dać się oszukać. Właściciele serwisów bądź danego produktu często używają podstępu co wprowadza w błąd. Jest to już wystarczający powód, do tego aby uchylić się od skutków prawnych.

Trzeba pamiętać, że umowa zawierana na odległość lub przez internet też rządzi się swoimi prawami. Możliwość odstąpienia od takiej umowy jest ważna przez 10 dni.

Wiele regulaminów ma napisane drobnymi druczkami informacje najważniejsze, czasami dotyczące o ochronie danych osobowych czy o ukrytych kosztach. Regulaminy zawierają informacje o tym jak możemy zrezygnować z usługi, co nam przysługuje a do czego nie mamy prawa.

Warto zastanowić się, jak ważne są regulaminy, np. fora dyskusyjne. Mają swój ściśle określony regulamin a jednak nikt go nie przestrzega spamując czy robiąc kryptoreklamę. Społeczeństwo klika ZGADZAM SIĘ, bo to przymusowa czynność aby zarejestrować się na forum. Nikt nigdzie nie powiedział, że ludzie zgadzają się z treścią regulaminu- to tylko czysta formalność, która jest nie zbędna.

Społeczeństwo nie czyta regulaminów , co potem ma swoje skutki najczęściej w ukrytych opłatach.

Podsumowując „Ludzie czytajcie regulaminy przed zawarciem transakcji w Internecie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *