Drukarka etykiet

Drukarka etykiet – porady zakupowe dla niewprawionych

Drukowanie etykiet to zadanie wymagające, do którego wykorzystuje się specjalne modele drukarek. Urządzenia takie znajdują zastosowanie w sklepach wielkopowierzchniowych, marketach budowlanych, halach magazynowych, a także w licznych innych zakładach pracy. Wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba przygotowania dużej liczby etykiet w stosunkowo krótkim czasie – warto korzystać z dedykowanych do tego drukarek. Poniżej przyglądamy się parametrom dostępnych urządzeń do drukowania etykiet oraz udzielam porad zakupowych skierowanych do osób pragnących kupić swoje pierwsze urządzenie. 

Drukarki etykiet – i ich możliwości 

Drukarki etykiet to urządzenia o zróżnicowanej specyfice i konstrukcji. Znajdziesz między innymi drukarki działające stacjonarnie, jak i urządzenia mobilne, przeznaczone do przenoszenia z miejsca na miejsce. Pierwsze rozwiązanie jest wybierane przede wszystkim przed sklepy, które drukują dużą liczbę cenówek oraz innego typu etykiet. Przygotowanie setek, a nawet tysięcy etykiet do wydruku, nie zajmie wiele czasu, a uzyskane wydruki będą wysokiej klasy. Urządzenia stacjonarne są najczęściej zasilane z sieci elektrycznej. 

Drukarki mobilne działają zwykle w oparciu o przenośne źródło zasilania. Może być do system akumulatorów lub baterii. Urządzenia takie można ładować korzystając ze standardowych portów USB. Drukarki mobilne znajdują zastosowanie między innymi w magazynach oraz innych placówkach o dużej powierzchni. Wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba zeskanowania dużej liczby asortymentu oraz bieżącego zlecania wydruków – można korzystać z urządzeń przenośnych. 

Wybierając urządzenie, warto też zwrócić uwagę na dostępne opcje wydruku. Pomocne są takie programy drukowania, które będą dedykowane do etykiet przemysłowych kolorowych, materiałów termokurczliwych oraz urządzenia zawierające „bibliotekę”. Chodzi o wbudowaną fabrycznie bazę symboli i terminów najczęściej stosowanych w wydrukach. 

Drukarki przydatne – mniej i bardziej 

Czym jeszcze powinna odznaczać się dobrej jakości drukarka etykiet? Powinna pozwalać na tworzenie, aktywne zapisywanie oraz edytowanie etykiet. Możliwość dodawania prostych ramek, stylów graficznych czy zmiany czcionki – to duże ułatwienie. Warto też upewnić się, czy urządzenie zawiera program kontroli pisowni oraz możliwość personalizowania tworzonych etykiet.

Drukarka etykiet Dymo to wybór warty polecenia. Urządzenia takie pozwalają na tworzenie kodów kreskowych, kodów QR oraz innych zaawansowanych wydruków, ułatwiających codzienne funkcjonowanie sklepu i magazynu. Ważna jest także kompatybilność z systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w sprzęcie komputerowym. Drukarki Dymo pozwalają na współpracę z oprogramowaniem Windows, Mac OS oraz innymi, w niemal wszystkich stosowanych wersjach.

Parametrem, o którym warto wspomnieć, jest też jakość wydruku, określana poprzez podanie dostępnej rozdzielczości. W przypadku wydruku etykiet mogą być to stosunkowo małe rozmiary – na poziomie zaledwie 300×300 dpi. Warto też upewnić się, jaka jest nominalna szybkość wydruku, czyli ilość etykiet, którą dane urządzenie jest w stanie wydrukować. Parametr ten podaje się w przeliczeniu na minutę, a dobrej jakości urządzenie powinno poradzić sobie z wydrukiem kilkudziesięciu etykiet w tym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *