E-kartki, wróżby, testy IQ

Elektroniczne kartki stają się bardzo popularne. Zapewne niejednokrotnie spotkałeś witrynę, która daje możliwość wysłania e-kartki za symboliczną złotówkę. Wydaje się więc, że jest to dość tani koszt, więc wiele osób się na to decyduje, a jednak pozory mogą mylić. Nierzadko zdarza się, że wysłanie smsa za 1 zł może nieść ze sobą o wiele droższe konsekwencje.

Testy IQ

W modzie staje się naciąganie internautów na koszty poprzez zapraszanie ich do wykonania testu na inteligencję. Pozornie niegroźna reklama serwisu, na którym można wypełnić test i sprawdzić swój iloraz inteligencji trafiająca do skrzynki mailowej kusi chwytliwym tekstem i świetną grafiką. Zainteresowani przechodzą do testu i wypełniają go krok po kroku, jednak aby otrzymać wynik muszą wysłać sms. Jeśli nie zapoznają się z regulaminem, mogą być dość niemile zaskoczeni wysokim rachunkiem.

Jak się bronić przed takimi oszustwami?

Należy być ostrożnym i co najważniejsze zapoznać się najpierw z regulaminem serwisu. Tam zawsze będzie wszystko czarno na białym. Jeśli jednak z lenistwa nie chce się Wam czytać, to niestety winić można wówczas samego siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *