programowanie

Jak nauczyć się programowania

Branża IT to obecnie jedna z najbardziej stabilnych i perspektywicznych branż. Rozwój technologii stale przyspiesza i rozszerza swój zakres. Cyfryzację przechodzą stopniowo coraz mniejsze podmioty. Sukcesywnie udoskonalane są rozwiązania technologiczne wykorzystywane na codzień. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-zaczac-programowac/

Czy warto przekwalifikować się na programistę

Branża IT oferuje też obiecujące perspektywy, jeśli chodzi o zatrudnienie. Cały czas mamy do czynienia z niedoborem programistów na rynku pracy, a zapotrzebowanie na tego typu specjalistów wciąż rośnie. Według prognoz i statystyk tendencja ta będzie się dalej utrzymywać, a nawet przewiduje się tendencję wzrostową. 

Podsumowując, programista to zawód z dużą gwarancją zatrudnienia i wysokimi zarobkami. Nic więc dziwnego, że sukcesywnie rośnie liczba osób, które decydują się na przebranżowienie. Czy przekwalifikowanie się  na programistę jest takie trudne, jak powszechnie się wydaje? 

Wiele osób jest przekonanych, że trzeba skończyć studia informatyczne, aby móc się zajmować programowaniem profesjonalnie. Oczywiście, jest to najlepsza opcja, która gwarantuje nam zdobycie solidnych podstaw i szerokie rozeznanie w nowoczesnych technologiach. Jeśli jednak nie mamy ukończonych takich studiów, nie jesteśmy na straconej pozycji.

Prywatne szkoły programowania

Na szczęście, w ostatnim czasie powstało wiele prywatnych szkół, które uczą programowania od podstaw nawet kompletnych laików. Harmonogram i forma zajęć w takich szkołach jest dostosowana do możliwości osób, które się przebranżawiają. Z reguły są to osoby, które nadal pracują na etacie lub kobiety na zasiłku wychowawczym czy macierzyńskim, dlatego mogą poświęcić czas na naukę programowania jedynie wieczorami lub w weekendy.w ramach nauczania otrzymujemy pomoc mentora, który czuwa nad naszymi postępami i udziela wsparcia w kryzysowych momentach. 

Minusem prywatnych szkół programowania jest bardzo wysoka cena za kurs. Często jednak zwraca się ona juz po kilku pierwszych miesiącach pracy na nowym stanowisku. Szkoły oferują tez korzystne metody płatności, rozbicie na wiekszą liczbę rat, możemy tez skorzystać z dofinansowania na przykład z urzędu pracy czy funduszy unijnych. 

Sprawdź swoje predyspozycje

Zanim podejmiemy ostateczna decyzję, powinnismy upewnić się, że mamy odpowiednie predyspozycje do tego zawodu i czy podoba się nam to zajęcie. Szkoły programowania oferują na swoich stronach bezpłatne testy, które pozwolą nam zweryfikować, czy programowanie to odpowiednia dla nas ścieżka rozwoju.

Przeczytaj też: http://3gplay.pl/sposoby-na-zablokowanie-numeru-telefonu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *