Jak odzyskać utracone zdjęcia z komputera, tabletu czy telefonu?

Obecnie żyjemy w czasach, w których lubimy dokumentować i fotografować wszystkie sytuacje z naszego życia. Często robimy zdjęcia naszym posiłkom czy też sobie i naszym znajomym, przez co karta pamięci jest bardzo szybko zapełniona danymi, co niesie ze sobą konieczność usuwania najmniej potrzebnych zdjęć. Niestety zdarza się, że przypadkowo usuniemy nie te co trzeba. Na szczęście można szybko odzyskać utracone dane, wystarczy tylko zainstalować odpowiedni program.

Odzyskiwanie zdjęć z Androida

Wiele telefonów opartych jest na Androidzie. Odzyskiwanie zdjęć i innych dokumentów z tego oprogramowania jest bardzo proste. Wystarczy tylko zainstalować aplikację odzyskiwania danych Android na swoim komputerze, następnie podłączyć telefon przy pomocy kabla USB i rozpocząć analizę urządzenia. Pojawi się komunikat o wyrażeniu zgody na przywrócenie skasowanych plików, na który trzeba się zgodzić. Teraz pozostaje już tylko przejście do zakładki „Galeria” i zaznaczenie zdjęć, które chcemy przywrócić. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze oraz ma bardzo prosty interface. Kolejnym programem, który zasługuje na uwagę jest Recuva. To bardzo proste narzędzie, które wystarczy tylko zainstalować na komputerze, następnie wybrać zakładkę „Pictures”. Teraz pozostaje już tylko przeskanowanie urządzenia, gdy zostanie ono ukończone pokażą się nam odzyskane zdjęcia, które zostaną przywrócone. Jeżeli zauważymy, że brakuje jakichś ważnych dla nas zdjęć wystarczy tylko włączyć funkcję zaawansowanego skanowania. Jest ona bardzo dokładna, natomiast czasochłonna.

Jak odzyskać zdjęcia wykorzystując mobilną aplikację?

Zdjęcia możemy również odzyskać wykorzystując mobilną aplikację DiskDigger, którą instalujemy na smartfonie. Konieczny jest tutaj system operacyjny Android. Obsługa tego programu jest bardzo prosta, wystarczy tylko uruchomić DiskDigger Photo Recovery i wybrać zdjęcia, które chcemy odzyskać, a następnie potwierdzić wybór poprzez przycisk „OK”. Gdy program skończy skanowanie należy zapisać znalezione zdjęcia poprzez „save” i zatwierdzić przyciskiem „OK”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *