sms

Jak sobie poradzić męczącymi smsami w Plusie

Nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu, ułatwia nam znacznie codzienne funkcjonowanie. Trzeba jednak przyznać, że są momenty, gdy telefon bywa źródłem naszej frustracji. Powodem są zazwyczaj nachalne telefony i męczące smsy. Jak sobie z nimi poradzić? Czy jest jakiś sposób, aby się od nich uwolnić?

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-zablokowac-niechciane-smsy-w-plusie/

Niestety, nie możemy włączyć blokady, która zadziała prewencyjnie. Jednak jeśli już otrzymamy taką niechcianą wiadomość tekstową na telefon mamy kilka możliwości, aby zapobiec dalszemu spamowi.

Blokada z poziomu telefonu

Najprostszym sposobem, by pozbyć się problemu niechcianych smsów jest zablokowanie ich z poziomu telefonu. Ta opcja jest, niestety, dostępna jedynie dla posiadaczy smartfonów. Do zablokowania potrzebny będzie specjalny program, który musimy pobrać z internetu. Jego obsługa jest bardzo prosta, a sam program jest bezpłatny. Po zainstalowaniu programu na telefonie wpisujemy nękający nas numer na czarną listę. Zyskujemy gwarancję, że nie otrzymamy już z tego numeru wiadomości. 

Blokada u operatora

Nawet jeśli takich wiadomości nie dostajemy dużo, warto im zapobiec, ponieważ niektóre z nich pobierają opłatę i obciążają nasze konto. Niestety, w tym przypadku zainstalowany program nie zadziała. Smsa co prawda nie zobaczymy, ale opłata i tak będzie ściągnięta z naszego konta. Aby temu zapobiec trzeba zgłosić się do operatora. Możemy zrobić to przez internet, logując się do swojego konta i tam zablokować do siebie wszystkie połączenia i wiadomości Premium. 

Jeżeli nie mamy takiego konta, albo nie wiemy jak taką operację przeprowadzić możemy zadzwonić do operatora. Konsultant po zweryfikowaniu naszej tożsamości zablokuje nam numery bądź cały ruch premium. Możemy, oczywiści, poprosić o to osobiście w salonie. 

Chroń swój numer

Niestety, bardzo często sami jesteśmy winni temu, że dostajemy niechciane smsy. Podajemy nasz numer przy okazji promocji, zakładania kart czy tez kont na różnych serwisach. Nasz numer krąży w sieci i w bazach danych. 

Przeczytaj też: http://www.mamaprzedszkolaka.pl/jak-zrobic-z-dzieckiem-jednorozca/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *