firma elektroniczna

Jak utrzymać jakość w firmie elektronicznej

Wysoka jakość pracy jest istotna w każdej firmie. W tej kwestii nie ma pola do dyskusji. W przypadku firmy elektronicznej jest to równie ważne. Zobacz, jak utrzymać i zadbać o wysoką jakość w firmie elektronicznej.

Zobacz też: http://jegoego.pl/utrzymanie-jakosci-na-dobrym-poziomie-w-firmie-elektronicznej/

Jakość w procesie produkcji

Specjaliści z zakresu jakości prac w przedsiębiorstwach, w kontekście jakościowego procesu produkcji, zaznaczają iż mowa m.in. o tym, że operator maszyn powinien dołożyć starań, by pojemniki w maszynach na elektroniczne elementy – były puste. Zdecydowanie usprawnia to jakość i efektywność produkcji.

Dodatkowo każdy z pracowników, powinien mieć wyznaczony obowiązek dbania o jakość produkowanych płytek PCB. To zadanie nie powinno ograniczać się do operatorów maszyn, ale do wszystkich pracowników – brygadzistów, techników.

Zasady ESD w firmach elektronicznych

To właśnie od zasad esd zależy jakość firmy elektronicznej. Przestrzeganie tych zasad jest tak istotne, że w firmach powołani zostają specjalne osoby, które sprawdzają wypełnianie zasad esd. Wśród tych zasad wyróżnia się np.: wykorzystywanie pojemników esd na ważne w pracy elementy, stosowanie opakowań esd na odrzucone z maszyn Pick&Place elektroniczne komponenty. Istotne jest również regularne sprawdzanie przez pracowników takich firm – opasek oraz butów. Sprawdzanie to dotyczy upewnienia się czy te elementy ubioru roboczego prawidłowo odprowadzają ładunki elektrostatyczne. Ważne jest także zadbanie o dobre i właściwe opisanie pojemników na elementy elektroniczne, aby każdy dokładnie wiedział, co znajduje się w danym pojemniku.

Zasady 5s

Obok zasad esd istotną rolę i wpływ na jakość firm elektronicznych, ma zasada 5s. Ta dotyczy porządku, jaki powinien panować na każdym stanowisku pracy, jak i w całej firmie. 

Inne formy w firmach elektronicznych

Poza zasadami esd i 5s – ważne są również normy związane z produkcją elektroniki. To np. IPC. Wśród wymagań normy IPC znajdują się m.in.: regulacje dotyczące rodzaju komponentu elektronicznego, jaki powinien znajdować się na padzie lutowniczym (kwestia czy może być delikatnie przesunięty, czy jest to zakazane). Jest to istotne np. w kontekście urządzeń medycznych, od których zależy ludzkie życie i należy bardzo bezwzględnie przestrzegać wszelkich wymagań z nimi związanych.

Przeczytaj też: http://www.wystarczytakniewiele.pl/czy-roztocza-w-poscieli-moga-byc-zrodlem-alergii/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *