Jak wybrać lokalizator GPS dla dziecka?

Jak wybrać lokalizator GPS dla dziecka?

Lokalizatory GPS w formie naręcznych zegarków to nowoczesna metoda zwiększania bezpieczeństwa najmłodszych poza domem. Ich główną zaletą jest możliwość zlokalizowania dziecka za sprawą wbudowanego odbiornika z dużą dokładnością. Monitorowanie odbywa się najczęściej za pośrednictwem aplikacji mobilnej, a same zegarki z lokalizatorami GPS zaskakują funkcjonalnościami, które są przeznaczone także dla samej pociechy. W dzisiejszym artykule przedstawimy zalety takiego rozwiązania oraz przykładowe rodzaje zegarków z lokalizatorami GPS.

Dlaczego warto zakupić lokalizator GPS dla dziecka?

Głównym powodem, dla którego rodzice decydują się na zegarek z GPS dla dziecka jest oczywiście wspomniana wcześniej możliwość precyzyjnego określenia położenia pociechy w czasie rzeczywistym. Ciągłe telefony do dziecka z pytaniem o to, gdzie obecnie się znajduje, mogą być dla niego dość irytujące, szczególnie w sytuacji, gdy jest ono pochłonięte beztroską zabawą ze swoimi przyjaciółmi. Zegarek z lokalizatorem GPS rozwiązuje ten problem i pozwala na szybką weryfikację lokalizacji dzieci, bez konieczności bezpośredniego kontaktu z najmłodszymi. Zapewnia zatem większy spokój rodzicom, którzy zdecydowali się na zakup takiego urządzenia dla dziecka, a jednocześnie nie przytłacza dziecka. Warto również pamiętać, że tego typu zegarki projektowane są z nastawieniem na ciekawy design i obecność funkcji wykorzystywanych przez dziecko.

Lokalizator GPS w zegarku

W sklepie internetowym SpyShop można znaleźć szeroki wybór zegarków dla dzieci w różnych przedziałach cenowych. Mają one zróżnicowane funkcje, do których należą m.in. funkcję wysyłania wiadomości tekstowych po umieszczeniu w slocie karty SIM. Jedną z najważniejszych możliwości, jakie dają zegarki z GPS, to bez wątpienia możliwość połączenia alarmowego z rodzicem w stresujących sytuacjach.

 

SpyShop oferuje zegarki z GPS w konkurencyjnych cenach, które charakteryzują się wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co ma niezwykle istotne znaczenie pod kątem wszelkiego rodzaju zabaw. Zapewniają wysoką skutecznością lokalizowania, dzięki zastosowaniu anten ANT GPS i ANT GSM. Konfiguracja urządzeń odbywa się za pomocą bezpłatnego oprogramowania, które pozwala na szybkie ustawienie numerów alarmowych, godziny oraz daty na zegarkach.

 

Zegarkowe lokalizatory GPS mogą być również wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak m.in. odtwarzacz mp3, czy przydatną funkcję budzika. Co ciekawe, w niektórych modelach zastosowano rozwiązanie polegające na powiadomieniu rodziców o rozładowującym się akumulatorze, który zasila zegarek. Kolejną zaletą nowoczesnych zegarków dla dzieci z GPS jest niewątpliwie długi czas pracy sięgający nawet do 7 dni. Z kolei samo ładowanie baterii nie zajmuje więcej niż kilka godzin.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę korzyści, jakie dają zegarki z funkcją lokalizacji GPS dla dziecka, można śmiało stwierdzić, że jest to niezwykle przydatny gadżet pod kątem opieki rodzicielskiej. Na uwagę zasługuje niska cena i duży czas żywotności zegarka za sprawą projektu nastawionego na wytrzymałość i trwałość konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *