zarabiaj na blogu

Jak zarobić na blogu?

Blogosfera to branża coraz bardziej zapełniona. Wiele osób marzy o tym, aby właśnie prowadząc bloga zarabiać na życie. Wydaje się, że jest to praca idealna: nie trzeba wychodzić z domu, można pisać o swojej pasji i nie ma się szefa nad głową. Prawdą jest jednak, że tylko niewielka ilość osób jest w stanie zarabiać naprawdę duże sumy na blogowaniu. Zatem co trzeba wiedzieć, aby uzyskać odpowiedź na pytanie „jak zarobić na blogu”?

W pierwszej kolejności musimy zadbać o wygląd i jakość tekstów na naszym blogu. Musi on być atrakcyjny dla odbiorów i potencjalnych reklamodawców. Należy pisać regularnie i poruszać tematy warte uwagi. Dobrze jest podpatrzeć ulubionych przez nas blogerów: zastanowić się dlaczego ich blogi są tak ciekawe, co nam się w nich podoba, jaka forma tekstów najbardziej przypada do gustu czytelnikom. Dla reklamodawców najważniejsze jest, abyś mieli duży ruch na blogu, to jest znaczną ilość komentarzy oraz odsłon.

Mówiąc o reklamie, warto zastanowić się w jaki sposób można promować produkty na naszej stronie. Aby firmy zgłosiły się do nas z ofertą współpracy, musimy mieć pomysły na wplecenie produktu do naszych tekstów. Dobrze by było, aby produkty współgrały tematycznie z treściami poruszanymi na naszej stronie. Teoretycznie produkt można promować poprzez zamieszczenie banera reklamowego, jednak jest to mało opłacalne. Lepiej jest polecać rzeczy mniej bezpośrednio, wklejając informacje o nich do tekstu o zbliżonej tematyce.

Ile możesz zarobić na prowadzeniu bloga? Autor kursu ZarabiajBlogujac.pl pisze, że dużo zależy od tego, jak wiele czasu i pracy mu poświęcisz. Mitem jest, że blogerzy piszą godzinę dziennie, a na ich konto wpływa pensja równa tej otrzymywanej podczas pracy na etacie. Jeżeli chcemy zarobić na utrzymanie się ze strony internetowej, to będziemy musieli najpierw wyrobić sobie markę, a za to nikt nam nie zapłaci.

Żeby jednak nie zniechęcić się zbyt szybko brakiem zarobków i nie stracić motywacji, trzeba pamiętać o zaletach blogowania. Praca ta daje możliwość wykonywania jej gdziekolwiek nam się zamarzy, w czasie, o którym sami decydujemy i na naszych zasadach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *