Jak zmienić adres IP w komputerze

Jak zmienić adres IP w komputerze?

Klikamy ikonkę Windows, następnie otwieramy Panel sterowania, wybieramy „Sieć i internet” następnie wybieramy „Połączenia sieciowe”. Otworzy nam się okno z wyborem sieci w zależności od aktualnego połączenia naszego komputera (Ethernet, Wi-Fi). Wybieramy tę z opcji przez która jesteśmy połączeni z internetem, wybieramy „Właściwości” klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na „4 Protokół internetowy w wersji (TCP / IP v4)” i zaznaczamy „Uzyskaj adres IP automatycznie” oraz „Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie” i po wszystkim klikamy „OK”.

Bezpieczeństwo w sieci

Strona internetowa bezpiecznyvpn.pl pomaga nam zrozumieć dużo ciekawych rzeczy oraz uczy, jak surfować bezpiecznie po internecie. Strona ta powstała z myślą o użytkownikach internetu, którzy chcą czuć się bezpiecznie i przeglądać internet bez obaw.

Możemy na niej znaleźć wiele ciekawych poradników, takich jak np. „Co to jest TOR oraz jak z niego korzystać”, „Jak bezpiecznie ściągać pliki z internetu” oraz „Czy publiczne sieci Wi-Fi są bezpieczne” i wiele innych.

Usługi VPN

VPN inaczej „Virtual Private Network”

Usługa ta pozwala na bezpieczne łączenie się z internet poprzez wirtualny, szyfrowany tunel z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu dostawca internetu, konkurencja oraz żaden haker nie będą w stanie cię śledzić. Surfując po internecie, nie używając VPN praktycznie każdy komu uda się przechwycić twoje dane wie co i skąd pobierasz, w jakich sklepach internetowych kupujesz towary, ile za nie płacisz i z kim się kontaktujesz. Tymczasem dzięki VPN jesteś praktycznie niewidoczny w internecie. Najpierw łączysz się z serwerem VPN tworząc bezpieczne i szyfrowane połączenie, a dopiero później z internetem. Dzięki temu inni użytkownicy internetu, próbujący Cię śledzić będą widzieć tylko twoje połączenie z usługą VPN, a nie to co robisz w internecie, w jakich sklepach kupujesz, jakie dane przesyłasz oraz z kim się kontaktujesz.

Nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, by skorzystać z takiego serwera VPN. Wystarczy na internecie poszukać dogodnej, spełniającej oraz zaufanej strony która oferuję takie usługi i ją wykupić. Usługa nie jest droga, a jeśli zależy nam na ukryciu naszej aktywności oraz bezpieczeństwu w internecie NAPRAWDĘ WARTO!

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz jak zmienić adres ip i wykonasz tą czynność bez żadnych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *