kasa fiskalna Wrocław

Jaką kasę fiskalną wybrać?

Kasa fiskalna jest w obecnych czasach czymś, co większość przedsiębiorców musi posiadać. Jest ona bowiem niezbędna do rejestrowania sprzedaży. Co jednak w przypadku, kiedy nie do końca wiemy jaki zakup kasy fiskalnej do firmy będzie dobry?

Obecnie na rynku mamy przecież ogromny wybór modeli i producentów. Do wyboru mamy kasy bardzo małe i przenośne – te z całą pewnością sprawdzą się u osoby, która sprzedaży dokonuje bezpośrednio u klienta, bądź też w terenie i nie może pozwolić sobie na noszenie wielkich kas sklepowych. Ich główną zaletą jest właśnie rozmiar. Kasa taka zmieści się bowiem niemal wszędzie – bardzo często nawet i w kieszeni. Jest do tego bardzo funkcjonalna. Bez problemu można wykonywać na niej wszelkie potrzebne raporty – dobowe czy miesięczne.

Inaczej ma się sprawa, jeżeli myślimy o sklepowej kasie fiskalnej. Jak sama nazwa wskazuje używa się ich właśnie w sklepach. Mają one już o wiele większe rozmiary, ale i ich funkcjonalności jest o wiele bardziej rozbudowana. Ilość funkcji w takiej kasie może przyprawić o istny zawrót głowy. Ich wielką zaletą jest również możliwość podłączenia ich do dużej ilości urządzeń zewnętrznych, na przykład wagi czy też tak ważnej szuflady kasowej. Ma ona duże i czytelne guziki – których jest zdecydowanie więcej aniżeli w małej kasie. A wszystko to po to, by sprzedaż odbyła się łatwo, przyjemnie, ale przede wszystkim szybko – bo to właśnie czas liczy się najbardziej, kiedy mamy do obsłużenia całą kolejkę klientów.

Do wyboru mamy również kasy fiskalne online i to one z całą pewnością królują obecnie na rynku. Dzięki temu, że mają one stałe połączenie z internetem (przez wifi, lub sieć GSM) dane z nich takie jak wszelkie raporty i paragony na bieżąco są wysyłane do Krajowej Administracji Skarbowej. Dzięki temu przedsiębiorca może uniknąć wielu błędów, które bardzo często zdarzają się podczas przekazywania informacji o obrotach.

Jak widać wybór kas fiskalnych jest duży i może stanowić spory problem, zwłaszcza dla nowych przedsiębiorstw. Warto więc zapoznać się z funkcjami każdych z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *