Kupujesz samochód – uważaj na oszustów!

Rozmiar: 69009 bajtów Oszustwo na kupno samochodu jest już dość starym trikiem, aczkolwiek jeszcze wielu daje się na to nabrać. Wygląda to zazwyczaj tak, że znajdujemy ogłoszenie motoryzacyjne, gdzie ktoś oferuje kupno pojazdu, po bardzo atrakcyjnej cenie. Oczywiście odbiór osobisty jest niemożliwy, gdyż to spaliłoby cały plan, dlatego też oszust wymyśla tanie wymówki i oferuje przesłanie zaliczki poprzez Western Union lub Escrow Service. Niestety po wysłaniu owej zaliczki kontakt się urywa i tyle oszusta widziano.
W innym wydaniu tego oszustwa jest tak, że oszust prosi o wysłanie towaru, w tym przypadku motocykla lub samochodu do danego kraju i zabezpieczenie całej transakcji poprzez Escrow Service. Kolejny etap to wysłanie maili do ofiary fałszywych adresów e-mail informujące o tym, że pieniądze zostały wpłacone.

Sposoby ochrony przed oszustwami tego typu?

Nie szukaj super ofert, gdyż one w rzeczywistości zdarzają się bardzo rzadko. Nie wysyłaj nikomu pieniędzy poprzez Western Union czy wspomniane Escrow Service, które bywa zawodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *