Bezpieczeństwo to podstawa, zwłaszcza w domu. Aby je zapewnić, warto sięgnąć po specjalnie zaprojektowaną mini kamerę. W dobie nowoczesnych technologii, mamy dostęp do szerokiego wyboru urządzeń z tej kategorii. Podpowiadamy, czym kierować się przy ich zakupie!
Ukryte w przedmiotach codziennego użytku
Zupełnie niepozorne, niewielkie i dobrze zamaskowane – właśnie takie są nowoczesne rejestratory obrazu i dźwięku w wersji mini. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to lepszych technologii i kamuflaży, które mają zagwarantować nam stuprocentowy komfort użytkowania i dyskrecję. Z tego względu na rynku znajdziemy masę propozycji rejestratorów wbudowanych w przedmioty codziennego użytku. Idealnym przykładem są tutaj kamerki umieszczone w brelokach, zegarkach, długopisach, brelokach, pendrive’ach, lampkach LED, zapalniczkach, ramkach na zdjęcie, czujnikach dymu, a nawet w listwach zasilających i stacjach pogodowych.
Tak zaprojektowana obudowa sprawia, że sprzęt jest niemal niemożliwy do wykrycia przez osoby trzecie. W ofercie dobrych sklepów szpiegowskich, takich jak np. Go Spy, dostępne są również modele kamer przeznaczonych do samodzielnego montażu, tzw. instalacyjne. Obiektyw znajduje się w nich na długiej, elastycznej taśmie, dzięki czemu można przyczepić je do dowolnego obiektu, np. okna lub stojącej w pokoju doniczki.
Do czego przydają się nowoczesne mini kamery?
Warto korzystać z nich przede wszystkim w celu obserwacji i kontrolowania otoczenia, np. domu lub biura podczas naszej nieobecności. W tym przypadku polecane są modele obsługiwane przez Wi-Fi, czyli pozwalające na oglądanie obrazu online (w czasie rzeczywistym), np. na telefonie lub komputerze. Takie rozwiązanie sprawdzi się więc wtedy, gdy jesteśmy na wakacjach lub podróży służbowej i chcemy mieć pewność, że podczas naszej nieobecności nie wydarzy się nic niepożądanego.
Mini kamera może być zastosowana również do nagrania ważnej rozmowy, w której uczestniczymy, kontrolowania pracowników (za ich zgodą), a także do sprawdzenia poczynań niani zajmującej się naszym dzieckiem. Wiele osób wybiera taki sprzęt do obserwacji osób lub miejsc, głównie w celu zwiększenia swojego bezpieczeństwa. Oczywiście zanim rozpowszechnimy dalej pozyskane w ten sposób nagranie, warto sprawdzić, czy i kiedy pozwala na to polskie prawo (!).
Czym kierować się przy wyborze rejestratora
Przede wszystkim jego funkcjonalnością, wielkością i zastosowaną obudową. Dwa ostatnie czynniki mają znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na pełnej dyskrecji. Do domu lub biura szczególnie dobrze sprawdzają się modele wyposażone we wspomniane już Wi-Fi. Inne, ciekawe technologie, to detekcja ruchu, czyli włączanie nagrywania tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu się coś dzieje, oraz sprzęt wyposażony w tryb nocny, który będzie przydatny, gdy chcemy obserwować dane miejsce również po zmroku. Do kontrolowania posesji na zewnątrz najlepiej szukać modeli z wodoszczelną obudową, posiadające certyfikat IP-65 lub IP-67, świadczący o ich zabezpieczeniu przed warunkami zewnętrznymi.