IT

Na jakie zarobki może liczyć specjalista IT?

Informatyczna wiedza, oraz zaangażowanie mogą sprawić, że na stanowisku specjalisty IT zarobisz dobre pieniądze? Jest to pytanie, na które odpowiedz chciałaby znać bardzo duża grupa ludzi. W niektórych przypadkach okazuje się że fachowiec tej dziedziny okazuje się nie doceniony przez rynek pracy. Jednak poniżej zostanie ci przedstawiona analiza ofert pracy oraz badanie rynku w niej udało się ustalić ile jest w stanie zarobić specjalista IT. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/specjalista-it-ile-zarabia/

Co ma wpływ na wysokość wynagrodzenia specjalisty IT?

Przede wszystkim będą to czynniki takie jak charakter pracy oraz firma, z której jesteś zatrudniony. Istotne jest bowiem czy pracujesz w księgarni, w sklepie, w urzędzie miasta czy firmie produkcyjnej. Główną różnicę stanowi prywatny czy publiczny charakter twojego pracodawcy kropkę wpływ na to ma również dominacja kapitału zagranicznego oraz polskiego. W ramach takiego zawodu możemy wykonywać w danej firmie różne zadania wynikające z naszej specjalizacji. Na to wpływ mają również zarobki. Oprócz tego istotne jest region kraju oraz to czy firma posiada charakter komercyjny. 

Mediana zarobków specjalisty IT w naszym kraju

W Polsce specjalista it zarabia około 5730 zł brutto. Połowa wszystkich badających zarabia o wynagrodzenie znajdujące się w przedziale od 4510 zł do 7220 zł brutto. Pozostali dzielą się na dwie połowy. Jedni zarabiają kwoty poniżej tego przedziału, czyli poniżej 4510 zł. Inni co miesiąc mogą liczyć na wynagrodzenie wynoszące powyżej 7220 zł. Oczywiście wymienione wyżej kwoty podawane są w kwocie brutto. 

Specjalista IT – czy zarobki zależą od szczebla zawodowego?

Jak możemy się domyślić, im większe doświadczenie posiadamy, tym nasza praca jest lepiej płatna. Prezesi i dyrektorzy it średnio zarabiają około 33816 zł. Szefowie zespołów mogą liczyć na średnie zarobki wynoszące około 22758 zł. Kierownicy zaś mogą liczyć na kwotę wynoszącą 16624 zł. Liderzy zespołu zarabiają kwoty w okolicach 11 tyś, a szeregowi pracownicy kwoty poniżej 10 tyś. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywa staż. Różnica między młodszym specjalistą, a starszym okazuje się być spora. Młodszy specjalista może liczyć na wynagrodzenie wynoszące 4450 zł, a starszy 9484 zł. Jak widać różnica jest znacząca. 

Zobacz też: http://www.valhalla.pl/jak-zostac-specjalista-it/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *