kurier paczka

Nadawanie paczek nigdy nie było tak łatwe!

Pakowanie paczek do wysyłki potrafi przyprawić o ból głowy. Taśma klejąca właśnie się skończyła, jak więc przykleić etykietę? W domu nie ma drukarki lub skończył się tusz – jak zatem wydrukować formularz z danymi adresowymi? To tylko początek wyzwań, jakie może nieść ze sobą wysyłka paczki. Trzeba przecież jeszcze wziąć pod uwagę kolejki w placówkach przyjmujących paczki, albo całodzienne oczekiwanie na przyjazd kuriera, który ma ją odebrać. Na szczęście można już zapomnieć o tych uciążliwościach i skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą przygotować i nadać wysyłkę dosłownie w kilka minut.

Rewolucja w nadawaniu paczek

Logistyczną rewolucję wprowadziła firma InPost, która oddała właśnie w ręce klientów udoskonaloną wersję swojej aplikacji InPost Mobile. Użytkownicy tej aplikacji już dawno przekonali się, jak wygodne może być nadawanie paczek w sieci łatwo dostępnych Paczkomatach. Od teraz nadawanie przesyłek jest jeszcze łatwiejsze, nie trzeba już bowiem drukować i naklejać etykiet, co często stanowiło duże utrudnienie dla nadawców. Użytkownicy aplikacji mogą szybko przygotować paczkę i zlecić jej wysyłkę w aplikacji. Wystarczy wprowadzić podstawowe dane paczki i odbiorcy w zakładce „nadaj paczkę”, a następnie w prosty sposób opłacić wysyłkę, korzystając z aplikacji Blik. Ostatnim krokiem jest umieszczenie paczki w wybranym wcześniej Paczkomacie. Warto podkreślić, że w ten sposób można wysyłać paczki z odbiorem w Paczkomacie, jak również z doręczeniem przez kuriera pod wskazany adres.

Wygoda i pełna kontrola

Aplikacja InPost Mobile to ogromne ułatwienie zarówno dla nadawców, jak i odbiorców. Obydwie strony mają bowiem pełną kontrolę nad statusem swoich paczek. Aplikacja umożliwia śledzenie przesyłek w trybie 24/7, dzięki czemu użytkownicy wiedzą, kiedy mogą spodziewać się doręczenia. Niezwykle wygodne są też same Paczkomaty. Dostępne z reguły przez całą dobę znacznie upraszczają odbieranie paczek. Nie trzeba już obawiać się, że kurier zapuka do drzwi właśnie wtedy, gdy nikogo z domowników nie będzie w domu. Jest to nie tylko wygoda, ale też oszczędność czasu – nie trzeba już zmieniać planów w oczekiwaniu na wizytę kuriera. Cyfryzacja i wykorzystanie przez InPost nowoczesnych technologii w obszarze przesyłek kurierskich już od lat zmienia oblicze polskiej logistyki. Kolejne zmiany, takie jak możliwość nadawania paczek bez konieczności drukowania etykiet, to podniesienie poprzeczki i wyznaczenie nowych standardów w usługach pocztowych, co klienci zdecydowanie chwalą i doceniają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *