Oszustwa dotyczące katalogów firmowych

Każdy właściciel firmy słyszał o katalogach firm, gdzie można umieścić dane swojej firmy, aby była jeszcze bardziej znana w Internecie i tym samym jest to szansa na większą ilość klientów. Nic więc dziwnego, ze oszuści bardzo szybko zwęszyli okazję do zysków. Obecnie bowiem oszustwa dotyczące oferowania rzekomo darmowych, jednomiesięcznych kont w katalogach firmowych są niezwykle powszechne.
Jak to wszystko wygląda? Tak naprawdę ta forma oszustwa może przybrać różne wymiary, jednak najpopularniejszy schemat jest taki, że kontaktuje się z nami ktoś, kto podobno jest przedstawicielem jednego z popularnych katalogów i oferuje nam skorzystanie z darmowej wersji testowej.
Zazwyczaj wygląda to jednak tak, że oszuści wcześniej wprowadzają dane Twojej firmy do katalogu i przesyłają Ci w mailu hasło oraz login do zalogowania się i ich uaktualnienia. Pamiętaj jednak, że Twoje logowanie do danego serwisu to jednocześnie akceptacja regulaminu jaki tenże serwis posiada. W związku z czym po jakimś czasie(przeważnie po 1-2 miesiącach) dostajemy pocztą fakturę do zapłacenia, której wysokość może przyprawić Cię o zawrót głowy.
Co dzieje się gdy ktoś nie chce zapłacić? Wtedy oszuści starają się go w różny sposób zastraszyć nękając mailami, telefonami i oraz nasyłaniem windykatorów.

Walka z oszustami

Musisz pamiętać, aby absolutnie nie dać się zastraszyć, ponieważ wtedy oszuści mają Cię w garści. Z oszustami nie warto rozmawiać, warto natomiast udać się do radcy prawnego, który pomoże nam w sformułowaniu odpowiedniego pisma, które możemy wysłać oszustom.

W jaki sposób ochronić się takim oszustwem na katalog firmowy?

Na pewno należy zwracać uwagę na to co mówimy przez telefon jeśli rozmawiamy z kimś na tego typu tematy. Istnieje możliwość, ze ktoś nagra rozmowę, a potem w zręczny sposób tak ją zmanipuluje, iż będzie wynikało z niej, że faktycznie zgodziliśmy się na wszystkie proponowane warunki.

Rozpoznawanie uczciwych katalogów firmowych oraz stron

W Internecie istnieje wiele różnych stron z katalogami stron oraz firmowymi, jednak posiądziesz podstawową wiedzę na temat ich działania to powinieneś bez problemu rozpoznawać te, które uczciwie działają. Zawsze można również skorzystać z opinii innych użytkowników, np. poprzez fora internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *