Oszustwa związane z oferowaniem mailingu

Również w tym segmencie rynku możemy natknąć się na wielu oszustów, którzy chcą dorobić sobie na naszej naiwności. Załóżmy, że wykupujesz sobie płatny mailing, który zostanie wysłany do użytkowników poszczególnych portali, aby zwiększyła się konwersja i ruch na Twojej witrynie. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że istnieją takie firmy mailingowe, które po prostu płać swoim osobom na listach za klikanie w linki oraz wejście na stronę. Otrzymują oni zazwyczaj jakieś niewielkie wynagrodzenie za to, że klikną w link znajdujący się w mailu i na ileś tam sekund odwiedzą daną stronę.
Dla samego zamawiającego reklamę w taki sposób oznacza to nic innego jak zwyczajną stratę pieniędzy. Ruch rzeczywiście się zwiększa, aczkolwiek jest to wszystko sztucznie wygenerowane.
Aby się przestrzec przed takowymi sytuacjami musisz dobrze dobierać sobie ludzi u których będziesz takowe mailingi wykupywał. To bardzo ważne, gdyż oszustów nie brakuje, a szkoda napełniać im kieszenie.

Jak to wygląda w agencjach reklamowych

Jeśli chodzi o działanie agencji reklamowych, to z nimi zazwyczaj klienci rozliczają się na podstawie oglądalności swojej strony. Czyli mówiąc prościej, Ty zamawiasz u nich kampanię mająca na celu zwiększenie ruchu na Twojej stronie, wyniki takowej możemy sprawdzać sobie na wykresach, które pokazują w jaki sposób zwiększa się ruch na witrynie.
Jak więc wyglądają działania takiej nieuczciwej agencji? Po prostu decyduje się ona na kupienie płatnego mailingu i zapłacenie użytkownikom za to, że klikną w link i wejdą na Twoją stronę. Jak widzisz, model oszustwa jest bardzo podobny do tego wyżej.
Najlepiej więc nie rozliczać się w taki sposób, gdyż często można tylko niepotrzebnie stracić pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *