Rekrutacja do pracy – oszustwa

Tak zwane oszustwa rekrutacyjne stały się domeną na całym świecie, w Polsce równie możemy je spotkać i swój początek mają w fałszywych ogłoszeniach rzekomych pracodawców w gazetach lub w Internecie.

Robienie za muła finansowego

Być może kiedyś dostałeś maila w którym to zostałeś zaproszony do wzięcia udziału w rekrutacji na agenta finansowego lub managera. Niektórzy z takowych ofert korzystają, wysyłają swoje CV, dane osobiste czy numery kont, oczywiście pozytywnie przechodzą rekrutację.
Praca ma polegać na przyjmowaniu na swoje konto pieniędzy, a następnie ich dalszy transfer poprzez np. Western Union. Czyli jak widać praca prosta i można łatwo zarabiać pieniądze. W rzeczywistości jednak robisz nieświadomie za muła pieniężnego, na którego konto trafiają pieniądze z oszustw internetowych.
Dlatego tez zawsze tego typu ogłoszenia ignoruj, gdyż już wiesz jakie to konsekwencje za sobą niesie.

Zatrudnienie i oszustwa związane z pracą

Polega to na niczym innym jak po prostu wyłudzeniu od ofiary jak największej ilości pieniędzy. Dostaje ona ofertę pracy na bardzo dobrych warunkach, ale na przykład na własny koszt musi dostać się w miejsce pracy, wtedy też zostaje zaproponowane kupno biletu w fałszywym sklepie internetowym. Koniec końców zostajemy z niczym i nadal bez pracy.

Jak się chronić przed tego typu procederem?

Zawsze dokładnie sprawdzaj oferty oraz firmy, które je wystawiają, gdyż wtedy możesz w szybki sposób przekonać się o ich uczciwości poszukując w Internecie opinii na ich temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *