połączenia przychodzące

Uważaj na takie połączenia przychodzące

Połączenia przychodzące mogą być niebezpieczne. Być może nie same w sobie, ale w konsekwencjach jakie generują. Dowiedz się, jak bezpiecznie operować telefonem i rozmawiać z nieznajomymi.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-sprawdzic-kto-dzwonil/

Nieodebrane połączenia, które są bezpieczne

Na początku warto zaznaczyć, że nie każde połączenie, które do nas przychodzi może być niebezpieczne. Nie jest również powiedziane, że każde nieznane połączenie jest szkodliwe. Otóż jeśli np. aktualnie szukasz pracy i wysyłasz swoją aplikację, cv na różne stanowiska do różnych firm – wtedy wręcz musisz spodziewać się obcych telefonów oraz musisz je odbierać. Podobnie może być w przypadku, gdy dzwoni do ciebie przedstawiciel recepcji w salonie dentystycznym czy twój lekarz. Nie chodzi o to, aby obawiać się każdego nieznanego połączenia, ale wybranych.

Jak rozpoznać niepokojące połączenia przychodzące?

Powyżej opowiedzieliśmy ci o niebezpiecznych połączeniach, jakie są zatem te, których należy się obawiać.

  • Numery z zagranicy są pierwszymi, które powinny być dla nas niepokojące i wprawiać nas w zakłopotanie oraz być taką żarówką, która będzie świecić nam się w głowie, gdy na wyświetlaczu telefonu zobaczymy obcy numer. Warto mieć świadomość, że wiele przestępstw mobilnych polega na tym, że właśnie na nasz numer dzwoni obcy, zagraniczny numer. My odbieramy i w tym momencie narażamy się na poniesienie dodatkowych kosztów związanych z przeprowadzoną rozmową. Wielu naciągaczy wykorzystuje manewr, że dzwonią na koszt odbiorcy, a nie na swój. W momencie, gdy odbieramy takie połączenie, osoby, które do nas dzwonią mogą mieć zwiększone szanse, aby przejąć nasz telefon, dane jakie w nim mamy itp.
  • Inny typ połączeń, których powinniśmy się obawiać, jest już bardziej oczywisty i bezpośredni. Jeśli dzwoni do ciebie ktoś, kto oferuje ci kupno różnych produktów czy usług – powinieneś od razu zapytać, skąd dana osoba ma w ogóle twój numer. W wielu przypadkach zobaczysz, że takie osoby, które zainicjowały połączenie – rozłączają się, co od razu może wynikać stąd, że zdobyli twój numer bez twojej zgody i z jakichś nielegalnych źródeł. Czasem nawet takie osoby są w stanie podać podmiot odpowiedzialny za przekazanie tobie takich danych, ale jeśli poprosisz o bezpośredni kontakt do nich, to prawdopodobnie się rozłączą, ponieważ mają świadomość, że dociekanie tej kwestii będzie dla nich problematyczne.

Takie zachowania mogą świadczyć, że połączenie przychodzące w swoich skutkach może być problematyczne. Pamiętaj, aby podchodzić do nich ostrożnie.

Przeczytaj też:  http://www.kosmetyka.edu.pl/wino-na-weselu-czy-to-dobry-pomysl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *